HAKKIMIZDA

1997 yılında faaliyete başlayan Karataş Tekstil ve Örme San. Tic. Ltd. Şti. Fantazi örme kumaş imalatında kalite ve müşteri memnuniyetini ön planda tutarak, uygun fiyat ve geniş ürün çeşitleriyle yerli ve yabancı konfeksiyon imalatçıları ve kumaş toptancılarıyla olan samimiyete ve güvene dayalı uzun vadeli ilişkileriyle sektöründe iyi bir yer edinmenin haklı gururunu yaşamaktadır. Her türlü örme kumaş imalatını, profesyonel ekibi ile gerçekleştiren Karataş her geçen gün ürün yelpazesini genişleterek müşterilerine en iyiyi en uygun fiyata sunma prensibiyle hareket etmektedir.

Aylık 160 ton imalat kapasitemiz bulunmaktadır. Üretilen kumaşlar isteğe göre ham veya boyalı olarak müşteriye sunulmakta ayrıca kendi modellerinin yanında özel siparişleri de özenle, gizlilik prensiplerini göz önünde tutarak yapmaktadır. Gerek yurt içinde gerekse yurt dışında müşteri portföyünü her geçen gün artırarak kararlı adımlarla, istikrarlı bir şekilde kendine çizdiği yüksek hedeflere doğru ilerlemenin hazzını yaşamaktadır. Yıllardır kaliteli ürününün uygun fiyatla arz edilmesi fikrini kendine ilke edinen Karataş, müşterilerinden aldığı destekle hedefine ulaşmak için yürüdüğü yolda attığı adımların doğruluğundan emin olmuştur.

Her geçen gün bir yeniliğin ortaya çıktığı tekstil sektöründe gelişmeyi ve büyümeyi kendine hedef edinen tecrübeli kadrosu ve istikrarlı adımları ile kendinden emin ilerlemektedir. ''Kalite her zaman güven, güven daima kaliteli bir müşteri potansiyeli demektir''. İlkesiyle KARATAŞ Tekstil kaliteyi her zaman kendine bir görev edinmiştir. Bu görevi yerine getirmenin huzurunu her zaman yaşayan KARATAŞ Tekstil çalışanları, firmalarını iç ve dış piyasada hatırı sayılır bir yere getirmiştir. Gelecek yıllarda daha büyük, daha kaliteli, daha çeşitli ve daha iyi bir KARATAŞ Tekstil için çalışmaktayız. Ülkemize her geçen gün daha fazla katkı sağlamak, her geçen gün daha fazla istihdam için çalışmaktayız. Şartlar ne kadar zor olursa olsun biz her zaman en iyisi için çalışacağız ve en iyisini yapacağız.

Daima yeni, kaliteli ve güvenilir bir firma olarak herkese istediği ürünü en iyi şekilde, en iyi şartlarda ve en kısa zamanda sağlamaktır.

Kalite Politikamız; üretim sürecinde ve sonrasında tüm çalışanlarımızın müşteri beklentileri ve kalite standartları bilinciyle kurumsal kalite standardının yansımasını sağlayarak, müşteri memnuniyetini arttırmak ve müşterilerin uluslar arası piyasalarda rekabet gücünü arttıracak kaliteli ürünler sunmaktır. Kalite politikamızın sürekliliği için gerçekleştirilecek uygulamalar;
  • Müşteri beklentilerine uygun kalitelide mal ve hizmet sunmak.
  • Müşteri memnuniyetinin üst seviyede tutulması tüm çalışanların ortak hedefi haline getirmek.
  • Üretim sürecinde, hatasız en doğru üretimi en uygun maliyetle gerçekleştirmek.
  • Teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek ARGE ve ürün geliştirmeye uygun yatırımlar yapmak.
  • Eğitimlere ağırlık verilerek tüm personelin kişisel gelişimine katkıda bulunmak, kalite sistemi sorumluluğu bilincini yerleştirmek.
  • İç iletişimi etkinleştirerek, kalite sürecine geniş katılımı sağlamak.
  • İnsan sağlığı ve çevreye duyarlı ekolojik ürünler ve üretim süreçlerine dahil etmek.
  • Güvenlik ve bilinçli bir şekilde iş güvenliğini sağlamak.